Aγαπητοί μαθητές,

Η αποστολή μας δεν ολοκληρώνεται με την λήξη της σχολικής χρονιάς.

'Επειτα απο 2 σχολικά έτη όπου, λόγω COVID, στερηθήκαμε την προσωπική επαφή, η ακαδημαική χρονιά που πέρασε 2021-2022 μάς έδωσε την δυνατότητα να επανέλθουμε σε μια σχετική κανονικότητα. Μια κανονικότητα όμως που έφερε χαρά καθώς επίσης και προβληματισμούς.

Από όλη την εμπειρία αυτή, θα ήθελα να κρατήσουμε το γερό δέσιμο που αποκτήσαμε κατά την διάρκεια της εκπαιδευτικής διαδικασίας και να σας υπενθυμίσω de que estoy aquí. Είμαι εδώ!

Πολλοί απο εσάς έχετε tareas, εργασίες για το καλοκαίρι - μην διστάσετε να επικοινωνήσετε προσωπικά μαζί μου για ερωτήσεις, απορίες και αποτελέσματα.

Ηδη αρκετοί απο εσάς, αγαπημένοι μου μαθητές, το κάνετε και χαίρομαι απίστευτα γι' αυτό!

Με αυτό ως αφορμή, σας καλώ όλους, μαθητές μας από το σχολείο μας στην Κέρκυρα και στην Αθήνα και όλους τους online μαθητές που βρίσκονται σε διάφορα μέρη της Ελλάδας και το εξωτερικό, να έρθετε σε επικοινωνία μαζί μου για οποιοδήποτε θέμα σας απασχολεί.

Χαίρομαι πραγματικά να δέχομαι μηνύματά σας σε όλα τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

Ας κρατήσουμε το συγκεκριμένο καλό απο αυτά τα αναγκαία μέσα πλέον, ότι αρκεί ένα δευτερόλεπτο για να μου στείλετε τα νέα σας, το πόσο ωραία περνάτε στο ταξίδι σας στην Ισπανία, μια έκφραση που δεν καταλαβαίνετε ή κάποιο γραμματικό φαινόμενο που συναντάτε, όπως και ήδη κάνετε φυσικά.

Μην διστάσετε να κάνετε το ίδιο όλοι οι μαθητές ανεξαρτήτως τμήματος, ακόμα κι αν έχει οριστεί για το μάθημά σας κάποια άλλη δασκάλα.

Θα ήθελα να γνωρίζετε πως ενημερώνομαι για την πρόοδο κάθε μαθητή και τμήματος του σχολείου μας και έτσι σας θεωρώ όλους μαθητές μου.

Θα χαρώ πολύ να μαθαίνω τα νέα σας κατά την διάρκεια του καλοκαιριού, ακόμα πιο πολύ όταν τα μηνύματά σας είναι στα ισπανικά!

Τα περισσότερα είναι, δεν έχω παράπονο!

Όλα τα κανάλια επικοινωνίας είναι ανοιχτά για όλους σας.

Un beso grande,

La profesora Konstantina