Γνωρίζοντας τις ανάγκες των φοιτητών για ευελιξία, το Κέντρο Ισπανικής Γλώσσας Κοντογιάννη προσφέρει ειδικό πρόγραμμα σπουδών. Τα τμήματα είναι αυστηρώς ολιγομελή από 3 έως 5 άτομα με πρωινά ή και με απογευματινά μαθήματα. Δίνεται η δυνατότητα προσαρμογής των μαθημάτων κατά την διάρκεια της εξεταστικής περιόδου και αναπληρώσεων εκπαιδευτικών ωρών σε περιόδους όπως Χριστούγεννα, Πάσχα και αργίες.

Επιπλέον παρέχουμε μαθήματα ενισχυτικής για τυχόν απορίες και αδύναμα σημεία των μαθητών. Προσφέρουμε προσαρμοσμένες θεματικές ενότητες βασισμένες στο αντικείμενο σπουδών ή εργασίας των μαθητών μας, ώστε να βρισκόμαστε πάντοτε δίπλα στις ανάγκες τους.

Οι φοιτητές μας

-έχουν την δυνατότητα να σχηματίσουν το δικό τους κλειστό τμήμα με συμφοιτητές και φίλους.

-μπορούν να επιλέξουν να κάνουν εντατικά μαθήματα με σκοπό την απόκτηση αναγνωρισμένου Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας.

-καλούνται να συμμετάσχουν στην διεξαγωγή διαγωνισμάτων προσομοίωσης εξετάσεων και σε όλες τις δραστηριότητες του Κέντρου Ισπανικής Γλώσσας.